توزیع های پایدار و مدل سازی داده های با دم سنگین

نوع مقاله : مقاله علمی - مروری

نویسنده

دانشگاه کاشان، دانشکده علوم ریاضی، گروه آمار

چکیده

در این مقاله، توزیع های پایدار، ویژگی های آنها و برخی از کاربردهای آنها مورد بحث و کنکاش قرار می گیرد. وجود و یکتایی شاخص پایداری در این توزیع ها و همچنین ناوردایی توزیع های پایدار چندمتغیره تحت تبدیلات آفین بررسی می شود

کلیدواژه‌ها

موضوعات


Buckle, D. J., Stable Distributions and Portfolio Analysis: A Bayesian Approach via MCMC, Ph. D. thesis, Imperial College, London, 1993.
Buckle, D. J., Bayesian inference for stable distributions, Journal of the American Statistical Association, 90 (1995), 605–613.
Chambers, J., Mallows, C., Stuck, B., A method for simulating stable random variables, Journal of the American Statistical Association, 71 (1976), 340–344. Correction in ibid. 82 (1987), 704.
Connolly M., Krueger, A. B., Rockonomics: the economics of popular music, NBER, Working Paper 11282, National Bureau of Economic Research, 2005.
Fan, Z., Estimation problems for distributions with heavy tails, Journal of Statistical Planning and Inference, 123 (2004), 13–40.
Feller, W., An Introduction to Probability Theory and Its Applications, Vol. 2, 2nd edn., John Wiley & Sons, New York, 1971.
Gawronski, W., On the Bell-Shape of stable distributions, Annals of Probability, 12 (1984), 230–242.
Gnedenko, B. V., Kolmogorov, A. N., Limit Distributions for Sum of Independent Random Variables, Addison-Wesley, New York, 1954.
Holtsmark, J., Über die vebreitering von spektrallinier, Ann. Physik, 58 (1919), 577–630.
Khinchin, A. Y., Limit Laws for Sums of Independent Random Variables, ONTI, Moscow, 1938.
Menn, C. and Rachev, S., Calibrated FFT-based density approximations for a-stable distributions, Computational Statistics and Data Analysis, 50 (2006), 1891–1904.
Nolan, J. P., Modeling financial data with stable distributions, Working Paper, 2005.
Nolan, J. P., Stable Distributions: Models for Heavy Tailed Data, Birkhauser, Boston, 2013.
Ortobelli, S., Rachev, S. T., Fabozzi, F. J., Risk management and dynamic portfolio selection with stable paretian distributions, Journal of Empirical Finance, 17 (2010), 195–211.
Peach, G., Theory of the pressure broadening and shift of spectral lines, Advances in Physics, 30 (1981), no. 3, 367–474.
Resnick, S., Samorodnitsky, G., Performance decay in a single server exponential queueing model with long range dependence, Operations Research, 45 (1997), 235–243.
Resnick, S., Samorodnitsky, G., Steady-state distribution of the buffercontent for M/G/ input fluid queues, Bernoulli, 7 (2001), no. 2, 191–210.
Reuss, A., Olivares, P., Seco, L., Zagst, R., Risk management and portfolio selection using stable regime switching models, Applied Mathematical Sciences, 10 (2016), no. 12, 549–582.
Rishmawi, S., Fitting concentration data with stable distributions, Ph.D. thesis, American University, Washington, DC., 2005.
Scafetta, N., Bruce, J. W., Is climate sensitive to solar variability? Physics Today, 60 (2008), 50–51.
Skorokhod, A. V., Asymptotic formulas for stable distribution Laws, Select. Trans. Math. Statist. Prob., 1 (1961), 157–161.
Wang, L., Zhang, J. H., Simpson’s rule based fit method to compute densities of stable distributions, The Second International Symposium on Optimization and Systems Biology, Lijiang, China 2008, 381–388.
Wintner, A., On a Class of Fourier Transforms, American Journal of Mathematics, 58 (1936), 45–90.
Yamazato, M., Unimodality of infinitely divisible distributions of class L, Annals of Probability, 6 (1978), 523–531.
Zolotarev, V. M., One-dimensional stable distributions, American Mathematical Society, Providence, RI, 1986.